• Nowy

Nature's Best Flohsamen Mash Mesz z babki płesznik 3kg

120,00 zł
Brutto

Wysyłka 3-4 dni robocze

Ilość

NATURE'S BEST FLOHSAMEN MASH - Mesz z babki płesznika 

W zależności od położenia (rodzaju gleby) i stanu pastwisk, konie wraz z sianem czy zielonką pobierają mniejsze lub większe ilości piasku lub ziemi. W dłuższym okresie piasek i ziemia gromadzą się w małych ilościach w przewodzie pokarmowym konia wywołując często niepokojące objawy kolkowe. Im więcej ziemi lub piasku zalega w przewodzie pokarmowym konia tym bardziej niekomfortowe stają się procesy trawienne spowodowane często małymi urazami błony śluzowej jelit, stanami zapalnymi, a w najgorszym przypadku kończące się ciężką kolką.

Nature's Best Flohsamen Mash - Mesz z babki płesznika został skomponowany w taki sposób, aby złogi piasku lub ziemi były transportowane przez przewód pokarmowy wraz z paszą, a następnie wydalane z odchodami na zewnątrz. Mesz z babki płesznika polecany jest również w czasie postoju konia spowodowanego kontuzją, przy spowolnionych ruchach trawiennych jelit, w celu pobudzenia perystaltyki jelit oraz w innych przypadkach zaburzeń trawiennych (woda kałowa, biegunki, zaparcia).

Łuski babki płesznika pod wpływem wody pęcznieją tworząc w układzie pokarmowym konia gęsty śluz i żel wiążący cząsteczki piasku lub ziemi, który następnie wydalany jest wraz z kałem na zewnątrz organizmu.

Połączenie wartościowych składników, mających szczególnie pozytywny wpływ na florę jelitową czyni Nature's Best Flohsamen Mash wyjątkowym. Mesz z babki płesznika ma nie tylko pozytywny wpływ na procesy trawienne twojego konia, ale jest również bardzo smaczny.

Zalety zastosowania:

·       bardzo smaczny

·       niskie dawkowanie (silne właściwości pęczniejące płesznika)

·       dla koni z piaszczystymi padokami i pastwiskami

·       błonnik pokarmowy dla zrównoważonej flory jelitowej

Składniki:

białko surowe 10 %, tłuszcz surowy 4 %, włókno surowe 7,5 %, popiół surowy 4 %, sód 0,1 %.

Skład:

50 % płatki owsiane, 15 % łuski babki płesznika, 12 % wytłoki jabłkowe, 10 % jabłka (susz), 7 % otręby pszenne, 3 % marchew (susz), 2 % strąki szarańczynu strąkowego, (chleba świętojańskiego) suszone.

Zalecane dzienne stosowanie:

Kuce i małe konie

50-100 g

Duże konie

100- 200 g

Konie starsze

100- 200 g


Przygotowanie:

NATURE'S BEST Flohsamen Mash zalać 1-1,5 litra ciepłej wody i pozostawić do namoczenia na 20 - 30 minut (pozwolić napęcznieć). Następnie zamieszać i podawać na ciepło.

Wystarczająca ilość ruchu, wysokiej jakości pasza objętościowa, dostęp do pastwiska i świeża woda pitna powinny zawsze dostępne.

Dokładne dane znajdują się na etykiecie danego produktu.

Opakowanie: wiaderko 3 kg

naturesbest-flohsamen3